Osuszanie Mieszkań i Domów

Posiadasz zalane mieszkanie?  Właśnie w tym momencie doświadczyłeś jak bardzo jest to kłopotliwy problem, ale nie trudny do likwidacji. Z poniższego artykułu dowiesz się jak należy szybko postępować w celu ograniczenia powiększenia się szkody zalaniowej.

Zalane mieszkanie 

W dzisiejszych czasach zalane mieszkanie lub dom to  dość często spotykany problem.  Do głównych przyczyn zalania możemy zaliczyć:

  • awarię lub uszkodzenie przewodów, instalacji lub urządzeń sieci m.in. wodociągowej, kanalizacyjnej czy grzewczej; 
  • uszkodzenie m.in. pralki,zmywarki, urządzeń chłodniczych;
  • uszkodzonie armatury sanitarnej;
  • zalanie przez osoby trzecie, tzw. zalanie sąsiedzkie;
  • ubytki w sylikonach łazienkowych;
  • pęknięcie akwarium.

W wyniku zalania dochodzi do przeniknięcia wody do strefy izolacji mieszkania. Woda znajdująca się pod posadzką nie ma możliwości samoistnie odparować. Widocznym następstwem zalania jest kapilarne podciąganie wody na ściany. Czas trwania procesu osuszania mieszkania/domu będzie zależny od stopnia zawilgocenia ścian i ilości wody pod posadzką.

Bardzo często dochodzi do sytuacji gdy podsiąkanie wody jest niewidoczne, ponieważ ściany wykończone są różnego rodzaju farbami hydrofobowymi ( np.lateksowe, ceramiczne) a listwy przypodłogowe nie są z MDF-u. W momencie zaobserwowania złuszczenia  farby i pojawienia się pleśni i grzybów  oznacza to, że mamy zalane mieszkanie.

Zgłoszenie szkody zalaniowej

Szkodę zalaniową należy zgłosić do spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty do której należy  mieszkanie. Jeżeli posiadasz polisę ubezpieczeniową kolejnym krokiem będzie skontaktowanie się z towarzystwem ubezpieczeniowym. Zostanie nadany numer szkody i przeprowadzone oględziny miejsca zalania przez rzeczoznawcę.

Dopiero w momencie wystąpienia szkody zalaniowej poszkodowani zdają sobie sprawę jak ważne jest posiadać polisę ubezpieczeniową mieszkania/domu obejmujące  szkodę zalaniową i wykrywanie nieszczelności w instalacjach wodno-kanalizacyjnych. Należy dobrze przeczytać warunki własnej polisy ubezpieczeniowej i sprawdzić czy  umowa obejmuję zaistniałą przyczynę powstania szkody zalaniowej w naszym mieszkaniu.

Lokalizacja wycieku wody

Trzeba jak najszyciej  zidentyfikować źródło i miejsce wycieku wody. Porozmawiaj z  sąsiadami z góry czy posiada informację na temat  awarii lub uszkodzenia np. pralki, zmywarki, urządzeń sanitarnych w swoim domu. Jeżeli nic nie wskazuje, że sąsiad może być sprawcą, poszukaj w swoim mieszkaniu przyczyny zalania. W przypadku nie znalezienia miejsca wycieku wody wezwij hydraulika, który dzięki profesjonalnym metodą i odpowiednim narzędziom  szybko zlokalizuje i naprawi wyciek wody.

Rozpoczęcie procesu osuszania

Lokalizacja i naprawa wycieku wody pozwala nam rozpocząć  proces osuszania mieszkania, dobierając odpowiedni sprzęt do osuszania podposadzkowego i osuszania ścian. W zalanych warstwach izolacyjnych rozwijają się grzyby i pleśnie, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia oraz pojawia się odczuwalny zapach stęchlizny. 

Firma osuszająca

Ostatnim krokiem jest wybór firmy osuszającej mieszkania. Na polski rynku przedsiębiorców istnieje wiele firm zajmujących się osuszaniem budynków.  

Dry Service Group jest jedną z wiodących firm osuszających budynki. Reaguje szybko i skutecznie na zgłoszenie szkody zalaniowej w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego. W swojej działalności usługowej stosujemy najnowsze metody  osuszania mieszkania po zalaniu.

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej konsultacji w zakresie osuszania mieszkań, domów, piwnic, garaży i innych budynków zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy są do Państwa dyspozycji 24/7 (także w święta i dni ustawowo wolne od pracy). Zapewniamy bezpłatne konsultacje i pomoc techniczną.

 Dry Service Group  Osuszanie Mieszkań, Osuszanie Domów Warszawa i okolice