Obsługujemy Województwo Mazowieckie   Docenieni przez klientów (opinie 4.9/5)

EnglishPolski

  Obsługujemy Województwo Mazowieckie

EnglishPolski
Osuszanie budynków

Strona główna » Osuszanie budynków

Strona główna » Osuszanie budynków

Osuszanie budynków

OSUSZANIE BUDYNKÓW PO ZALANIU W WARSZAWIE

Proces osuszania w 4 krokach

  1. Identyfikacja przyczyny wilgoci lub zalania
  2. Usunięcie usterki
  3. Dobór odpowiedniej metody i techniki osuszającej
  4. Wykonanie i nadzorowanie procesu osuszania

Wilgoć w budynku – Jak efektywnie osuszyć budynek?

Występowanie wilgoci w materiałach budowlanych ma niekorzystne działanie na konstrukcje budynku. Zazwyczaj przyczyną wilgoci w budynku stanowi pęknięta lub wadliwie wykonana izolacja pozioma i pionowa budynku. Kolejną z przyczyn może stanowić zalanie budynku np. w wyniku pęknięcia rury.

Przy dużym stężeniu wilgoci w powietrzu, tworzą się idealne warunki do rozwoju grzybów i pleśni w pomieszczeniu. Należy zwrócić uwagę na drzwi zewnętrzne i okna. Okna w pomieszczeniach zazwyczaj są zbyt szczelne co powoduję złą wentylację pomieszczenia. Dlatego najważniejsza jest sprawna wentylacja w pomieszczeniu budynku.

W kilkudziesięcioletnich budynkach dochodzi do uszkodzenia izolacji przeciwwodnej fundamentów oraz izolacji poziomej przeciwwilgociowej.  Każda wadliwa izolacja powoduje przedostawanie się wilgoci do wewnątrz budynku. Dlatego kluczem do sukcesu jest naprawa uszkodzonej izolacji.

Kolejną przyczyną zawilgocenia budynku stanowi zalanie budynku. Zalanie może powstać w wyniku uszkodzenia aparatury sanitarnej, pęknięcia rur czy w wyniku ubytków w sylikonach łazienkowych. Choć dość często zlanie również jest spowodowane wysokimi wodami gruntowymi.

 

Wizualizacja procesu osuszania budynków z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn osuszajacych: 

Osuszanie budynków w Warszawie

Osuszanie budynków to bardzo złożony proces uzależniony od rodzaju, formy, przeznaczenia i typu materiałów murowych danego budynku. Osuszanie budynku możemy podzielić na sekcje: pokrycie dachowe, ściany murowe (wewnętrzne, zewnętrzne), przegrody poziome, fundamenty. Każda z sekcji wymaga indywidualnej metody osuszania ściśle związanej z rodzajem i typem zawilgocenia.

Budynek nigdy nie wymaga osuszania jako całość, zawsze jest to jedna z sekcji. Zawilgocenia występują lokalnie, a nie globalnie w obrębie bryły budynku. Osuszanie budynku po zalaniu wewnętrznym, będzie miało inną specyfikację niż osuszanie ścian murowych z uszkodzoną izolacją poziomą. W przypadku uszkodzenia izolacji pionowej i poziomej budynków woda przedostaje się z gruntu do murów budynku, nawet na wysokość 1,5 metra.

Każdy proces osuszania po zalaniu jest indywidualnie dobierany do danego przypadku.  Nie ma dwóch takich samych zalań, dlatego podczas oględzin dobierany jest zestaw urządzeń „skrojonych na miarę”.

Współpraca z nami, to kompleksowe załatwienie Twojego problemu

Z

OSUSZANIE NOWO POWSTAŁYCH BUDOWLI

Osuszamy nowo powstałe mieszkania, domy, lokale usługowe itp. Usuwamy wilgoć, która znajduję się w materiałach budowlanych np. tynkach, wylewkach. Posiadając specjalistyczny sprzęt osuszający i wiedzę techniczną, jesteśmy w stanie przyśpieszyć osuszanie, aby mogli Państwo dotrzymać terminów odbioru budynków. Należy pamiętać, że nieosuszony materiał budowlany będzie skutkował problemy dla nowych lokatorów. Zaczną kolonizować się pleśnie i grzyby, odpadać tynki itp.

Z

OSUSZANIE PODPOSADZKOWE

Posiadamy najnowszy sprzęt do osuszania warstwy strefy izolacji. Indywidualnie dobieramy najbardziej efektywną metodę osuszania, dzięki której w jednym momencie będziemy osuszać ściany i podłogi. Niestety woda znajdująca się w strefie izolacji sama nie odparuje. Wietrzenie mieszkanie nie pomoże. Zbyt długie oczekiwanie z procesem osuszania może skutkować gromadzeniem się grzybów i pleśni w Państwa mieszkaniu.

Z

PEŁNA DOKUMENTACJA "PO ZALANIOWA"

Po zakończonym procesie osuszania, wystawiamy pełną dokumentacją zalaniową. Przyda Ci się oną m.in przy ubieganiu się o odszkowanie. Dokument jest bardzo szczegółowy i zawiera wszystkie wymagane elementy.

Z

OSUSZANIE MIESZKAŃ I DOMÓW

Zajmujemy się osuszaniem zalanych powierzchni w mieszkaniach, domach. Równocześnie osuszamy ściany i podłogi, przy użyciu nowoczesnego sprzętu osuszającego. Wykonujemy również osuszanie lokali usługowych i zabytkowych. Sporządzamy odpowiednią dokumentację zalania, opartą o stosowne pomiary wilgotności i protokoły z przeprowadzonego procesu osuszania. Należy pamiętać aby proces osuszania rozpocząć jak najszybciej, celem uniknięcia kolonizacji zagrożeń mikrobiologicznych. Z

Z

OSUSZANIE DACHÓW I TARASÓW

W związku z wieloletnim doświadczeniem, osuszanie strefy pokrycia dachowego należy do naszej specjalizacji. Zawsze staramy się wnikliwie przeanalizować miejsce nieszczelności w pokryciu dachowym wykorzystując przy tym najnowsze technologie.

Z

GWARANCJA PO WYKONANIU USŁUGI

Każda nasza usługa zawiera w cenie gwarancje! Masz pewność, że po wykonaniu usługi osuszania, problem nie powróci i nie poniesiesz innych dodatkowych kosztów

Ile kosztuje Osuszanie budynków w Warszawie

Ciężko jest oszacować koszt osuszania budynków po zalaniu. Cena za osuszanie zależy od:

  • stopnia zawilgocenia pomieszczenia,
  • ilości m² danego pomieszczenia,
  • osuszanego materiału budowlanego.

Klient posiadający ubezpieczenie jest zwolniony z płatności na zasadzie zgłoszonej szkody w trybie „bezgotówkowym”. Nie pobieramy zaliczek przed wykonaniem usług. Wstępna wycena osuszania na życzenie klienta jest podawana w trakcie oględzin.

Należy pamiętać że do każdego zalania jest potrzebny specjalistyczny sprzęt. Nie zaleca się wynajmowania maszyn osuszających na własną rękę. Każda maszyna osuszająca musi zostać odpowiednio ustawiona w budynku. Do tego niezbędna jest wiedza techniczna.

Jeśli w Twoim mieszkaniu pojawiła się wilgoć lub zalanie wezwij doświadczonych techników Dry Service Group. Przeprowadzimy dokładne oględziny połączone z pomiarami wilgotności budynku. Nasi eksperci przeprowadzą dogłębną analizę przyczyny powstania wilgoci i zalania.  Wykonujemy badanie szczelności układu wodno-kanalizacyjnego lub szczelności dachu. Stosujemy najnowsze i beziwazyjne metody osuszania i wykrywania wycieków wody. Do naszych specjalizacji należy: osuszanie budynków, mieszkań, domów, magazynów, piwnic, garaży hal, lokali usługowych i zabytkowych etc. Osuszymy każde pomieszczenie poczynając od piwnic a kończąc na dachu płaskim.

Nasi technicy są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu, również w święta i dni ustawowo wolne od pracy. W przypadku posiadania polisy ubezpieczeniowej, przygotowujemy pełną dokumentację z przebiegu prac osuszających wymaganą przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe.

JAKI JEST CZAS TRWANIA OSUSZANIA BUDYNKU?

Szacunkowy czas osuszania zalanych powierzchni to 7-14 dni. Czas trwania osuszania zależy od:

  • stopnia zawilgocenia pomieszczenia,
  • ilości m² danego pomieszczenia,
  • osuszanego materiału budowlanego.

Nasze inne usługi osuszania

Darmowa wycena telefoniczna 

 

Opinie o nas w Google

ŁUKASZ WUJA
ŁUKASZ WUJA
13:54 19 Sep 21
Pełen profesjonalizm. Panowie usunęli pleśń ze ścian dwa miesiące temu. Nic nie wyłazi jak narazie. Przed nami remont... łazienki i na pewno będę jeszcze korzystał z usług tej firmy. Polecam bardzo dobra i fachowa firma.czytaj więcej
Kinga Kenig
Kinga Kenig
07:26 07 Sep 21
I am very impressed with the Dry Service Group. Service, customer contact, personal approach, non-standard solutions.... At each stage of removing the problem, I felt fully taken care of. Mr. Krzysztof is a real specialist and passionate. He is very happy to provide valuable advice and propose effective and inexpensive solutions. I recommend!czytaj więcej
Dariusz Koper
Dariusz Koper
09:16 21 Aug 21
Problem: wall damp, the dehumidifier worked for 2 weeks, without the desired effects.I wanted quick expertise. A... service technician came to me within 24 hours (on Saturday)Professional diagnosis, without stretching the costs.Very nice service!If I ever have a similar problem, I will definitely use dry-serviceczytaj więcej
Mariusz Jasionek
Mariusz Jasionek
14:15 05 Aug 21
There are many companies of this type, but DRY SERVICE is simply a gem on the market! Incredible approach to the... client, full professionalism, and at the same time no desire to immediately stretch the client at the first visit. I can recommend the services of this company with a clear conscience - I will definitely become a loyal customer!czytaj więcej
Michał Wendołowski
Michał Wendołowski
11:59 02 Aug 21
I can recommend Dry Service Group with a clear conscience.I have worked with Mr. Krzysztof four times and he has never... let me down.I had two flats flooded under the floor, plus wet walls, and as it was established at the beginning, this is how it was done.My other place was flooded, plus a large mushroom.The place has been dried, fumigated and zoozone, so it does not smell completely unpleasant smell that prevailed in it.A word company, efficient simply professionals. I RECOMMEND!!!czytaj więcej
Malgorzata Oniszk
Malgorzata Oniszk
19:21 06 Jul 21
Jestem pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu Pana Krzysztofa.Nie tylko pozbyłam się przykrego problemu w łazience,ale... także otrzymałam cenny pakiet informacji co należy zrobić aby w przyszłości uniknąć podobnej sytuacji. Polecam firmę Dry Serwis Group !!!czytaj więcej
Dorota Bouhnouni
Dorota Bouhnouni
05:14 30 Jun 21
Bardzo dziękuję za profesjonalną obsługę. Dzięki Państwa pomocy uniknęłam konieczności zrywania zalanych, nieszczelnych... dachów. Polecam za profesjonalne podejście, zaangażowanie, życzliwość i konkurencyjną cenęczytaj więcej
Pointmanmg
Pointmanmg
22:01 24 Jun 21
Pragnę serdecznie podziękować panu który wyszarpał dla mnie kawałek czasu wieczorową porą i zdiagnozował nie dający mi... spokoju problem którym okazał się uschnięty grzyb na murłacie i na ścianie. Pragnę podkreślić że za konsultacje i wskazówki nie wziął ani grosza. Z czystym sumieniem POLECAM!czytaj więcej
Wioletta Peczyńska
Wioletta Peczyńska
18:57 08 Jun 21
Profesjonalnie i efektywnie wykonana usługa osuszania i ozonowania po zalaniu. Pełna dokumentacja przebiegu procesu... prac. Polecam serdecznie!czytaj więcej
Michał Wiatr
Michał Wiatr
12:05 08 Jun 21
I definitely recommend Dry-Service. The company is distinguished by a very professional approach, insight and openness... to customer needs. Knowledge of dealing with insurers is an additional value.czytaj więcej
atanvardo linquion
atanvardo linquion
00:39 04 May 21
Niesamowity profesjonalizm połączony z dbałością o klienta. Pan Radek fachowo wyjaśnił nie tylko jak będzie przebiegał... proces osuszania, ale również jak wygląda postępowanie z ubezpieczycielem. Polecam!czytaj więcej
Piotr Pachocki
Piotr Pachocki
09:32 17 Apr 21
Professional team - in a week they dried a flooded wall with special mats, which was previously dried by another... company for many weeks. They coped with the subject without dismantling the built-in wardrobe, which previously had to be disassembled. I recommend.czytaj więcej
Grzegorz Ziolkowski
Grzegorz Ziolkowski
09:54 09 Apr 21
A very reliable company. They measure for free whether dehumidification is really necessary - they do not deceive the... customer and do not charge useless costs. I recommend!czytaj więcej
Przemysław Smoderek
Przemysław Smoderek
20:53 01 Apr 21
Thank you very much for the smooth coverage of the entire topic, starting with the detection of the cause of the... flooding and ending with drying.Everything was carried out very reliably and professionally. The company was very helpful and efficiently guided me through the entire process of obtaining compensation from the insurer.I recommend it with a clear conscience, although I do not wish such adventures to anyone.czytaj więcej
Olga Hinc
Olga Hinc
17:46 22 Mar 21
The owner of DRY SERVICE GROUP, Mr. Krzysztof Michalczenko, professionally dealt with the damage caused by flooding the... ceiling and walls of the apartment, explaining the steps and actions taken, using professional equipment and reliable documentation of the order. Importantly, both Mr. Krzysztof and his team impeccably respect the agreed hours and dates, always smiling and understanding. I recommend this company hand on heart and thank you again for your help!czytaj więcej
Następne Opinie
Pomiar wilgotności Warszawa

PROCEDURY POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU LIKWIDACJI SZKODY ZALANIOWEJ Z POLISY UBEZPIECZENIOWEJ

1. Zgłoszenie szkody zalaniowej do Towarzystwa Ubezpieczeniowego

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej Państwa ubezpieczyciela  lub przez kontakt telefoniczny z infolinią.  Zostanie nadany numer szkody i wyznaczony opiekun zajmujący się Państwa szkodą.  Data zgłoszenia szkody jest ważna, ponieważ stanowi datę początkową  całego procesu rozpatrywania roszczenia i również określa termin końcowy.

2. Sporządzenie spisu uszkodzenia mienia

Jeżeli w wyniku zalania został uszkodzony np. telewizor, komputer, meble, panele itp. należy wykonać tzw „ spis inwentarza”,  którego celem jest wyszczególnienie uszkodzonych przedmiotów lub rzeczy w oparciu o dokumentację fotograficzną.

3. Oględziny zalania wykonywane przez rzeczoznawcę ubezpieczeniowego

Po zgłoszeniu szkody  następują oględziny zalania wykonywane przez rzeczoznawcę powołanego przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe.  Celem wykonania oględzin jest udokumentowanie stanu faktycznego i oszacowania strat jakie wyrządziło zalania.  Rzeczoznawca może zaproponować firmy osuszające współpracujące z danym Towarzystwem Ubezpieczeniowym.

Należy zaznaczyć, że niektóre ubezpieczalnie stosują uproszczona likwidację szkód bez przeprowadzania oględzin przez rzeczoznawcę co wiąże się wypłatą odszkodowania  po zgłoszeniu szkody.  Zazwyczaj uzyskana kwota nie wystarcza w pełni na pokrycie kosztów procesu osuszania. Maja Państwo możliwość odmówienia przyjęcia w/w, wówczas zgłoszona szkoda trafia na standardowe pole likwidacji szkody.

4. Oględziny zalania wykonywane przez technika firmy Dry Service Group

Oględziny zalania wykonywane przez technika firmy Dry Service Group mogą odbyć się w każdym momencie. Nie musimy czekać na zgłoszenie szkody do ubezpieczalni ani na oględziny rzeczoznawcy. Wybór firmy osuszającej jest dobrowolny. Państwo sami decydują jaką firmę osuszająca wybiorą.

Technik dokonuje odpowiednich pomiarów wilgotności i sporządza odpowiednią dokumentację, która stanowi nierozłączny element całego procesu likwidacji szkody zadaniowej w ubezpieczalni.

5. Rozpoczęcie procesu osuszania

W  przypadku akceptacji wszystkich formalności i wytycznych zaproponowanych przez firmę Dry Service Group przystępujemy do rozpoczęcia procesu osuszania w dogodnym dla Państwa terminie. Czas trwania procesu osuszania jest ściśle uzależniony od  stopnia zawilgocenia pomieszczeń.

6. Zakończenie procesu osuszania

Zakończenie procesu osuszania stanowi dzień, w którym pomiary wilgotności zawilgoconych pomieszczeń będą wskazywały dopuszczalny wynik na mierniku. Sporządzamy odpowiednią dokumentację dla Towarzystwa Ubezpieczeniowego, oferujemy rozliczenia bezgotówkowe i podpisywanie z nami cesji przeniesienia praw wierzytelności danej szkody na naszą firmę.

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z OFERTY

Obsługa klientów 24/7.

Skontaktuj się z nami już teraz!