Osuszanie po zalaniu

Nasza firma zajmuje się kompleksowym procesem osuszania po zalaniu: mieszkania, domu, piwnicy, ścian, garażu, lokalu usługowego, hali produkcyjnej, magazynu, restauracji, dokumentów, sklepu z żywności ą, stref izolacji pokryć dachowych – dachów.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w dziedzinie usuwania wilgoci połączone z pasją i zaangażowaniem w wykonywane czynności oraz bardzo różnorodnym i specjalistycznym sprzętem.

Każdy proces osuszania po zalaniu jest indywidualnie dobierany do danego przypadku. Nie ma dwóch takich samych zalań, dlatego podczas oględzin dobierany jest zestaw urządzeń skrojonych na miarę badanego zalania. Migracja wody w zalanych powierzchniach jest bardzo różnorodna, rzec można „niezbadane są ścieżki wody”.

Osuszanie mieszkań w Warszawie i okolicach w dobie obecnej technologii budowlanej jest skierowane na osuszenie strefy izolacji pod posadzkowej, z której to w wyniku zalania woda migruje kapilarnie na ściany. Wszystkie instalacje zasilające mieszkania, domy jednorodzinne te wolno stojące jak i w zabudowie szeregowej, są umiejscowione w strefie izolacyjnej pod szlichtą/wylewką/posadzką/podłogą. Jeśli dochodzi do awarii/uszkodzenia/pęknięcia to woda wlewa się tak jakby od dołu, a po napełnieniu się strefy izolacyjnej woda jest podciągana kapilarnie przez przegrody murowe-ściany. Ten stan poszkodowany zalaniem może zaobserwować poprzez odspojenie listew przypodłogowych w pierwszym etapie, w późniejszym etapie widać zacieki wody stricte na ścianach.

W zależności jakich farb użyto obserwujemy: farby lateksowe/ceramiczne/hydrofobowe – purchle/bąble wypełnione wodą.

Screenshot 1

 

 

 

 

 

 

 

 

Akrylowe/emulsyjne – wysolenia/mineralizację soli mineralnych zawartych w wodzie.

 Screenshot 2

OSUSZANIE