Usuwanie wilgoci

W ostatnim 10-leciu proces budowania nowych budynków przebiega w coraz szybszym tempie.

W materiałach budowlanych tj.  tynkach, szpachlach, wylewkach zawarta jest woda, która nie ma możliwości samoistnego wyschnięcia, aby dotrzymać terminów budowy. Szybkie tempo budowy I warunki klimatyczne dogłębnie uniemożliwiają wyschnięcie materiału budowlanego co wpływa na gromadzenie się tzn. wilgoci technologicznej.

Wiele lat temu nowe osiedla czy domy były budowane z zachowaniem odstępu czasowego co miało bardzo duży wpływ na odparowanie wody z materiałów murowych. Wilgoć technologiczna samoistnie nie zniknie w terminach jakie obecnie są bardzo krótkie. Wietrzenie i podgrzewanie pomieszczeń niestety nie pomoże usunąć w całości wilgoci technologicznej.

Do procesu usunięcia wilgoci technologicznej niezbędny jest specjalistyczny sprzęt osuszający pomieszczenia tj. osuszacze i wentylatory. Ta technologia jest z powodzeniem stosowana na zachodzie do tego stopnia, że planuję się ją już w etapie projektowania. Nie usunięta wilgoć spowoduje pojawienie się grzybów i pleśni w Twoim nowym wymarzonym mieszkaniu.

OSUSZANIE