Pomiary wilgotności

Pomiary wilgotności

Pomiary Wilgotności wykonujemy specjalistycznym sprzętem – miernikiem. Stanowią niezbędny element pierwszej wizyty naszego technika.

W jakim celu wykonujemy pomiary wilgotności?

 

określenia miejsca zalania oraz stopnia zawilgocenia;

po zalaniu – określenia poziomu wilgotności ścian, tynków, wylewek i posadzek;

przed zakupem nowego mieszkania/domu;

w trakcie remontu mieszkania/domu – przed ułożeniem parkietu

pomogą zlokalizować awarię instalacji wodnej;

w przypadku wilgoci w domu

Zapewniamy Państwu bezpłatne oględziny i pomiary wilgotności zalanych powierzchni.

Po wizycie technika przygotujemy ofertę na usunięcie wody w zalanych pomieszczeniach. Nasi doświadczeni technicy dobiorą Państwu odpowiednią metodę osuszania zalanej powierzchni i udzielą odpowiedzi na Państwa pytania.

Jeśli posiadają Państwo Polisę Ubezpieczeniową ważne jest wykonanie pomiarów wilgotności przed zgłoszeniem szkody do Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Należy sprawdzić warunki polisy ubezpieczeniowej. Służymy pomocą w załatwieniu formalności w celu likwidacji szkód z Towarzystwem Ubezpieczeniowym.

W swojej pracy wykorzystujemy jedną z najbardziej popularnych metod pomiaru wilgotności podłoża betonowego – Metoda karbidowa CM Próba CM jest jednym z najdokładniejszych badań wilgotności posadzki. Należy pobrać próbkę wewnętrznej części posadzki. Odpowiednią ilość wsypujemy do pojemnika. Przy zetknięciu się karbidu z wodą zachodzi reakcja chemiczna co skutkuje powstaniem gazu i wzrostem ciśnienia w pojemniku i manometrze.

Metoda karbidowa CM może być również wykorzystywana w pomiarach wilgotności starych murów z pełnej cegły do grubości 1 metra. Jest to ważna kwestia przy ocenie zawilgocenia starych murów bądź zabytków.

 

DO KAŻDYCH OGLĘDZIN ZALANIA POMIARY WILGOTNOŚCI GRATIS

 

 

Użytkownicy trafili na tę stronę wyszukując takie hasła jak: Usuwanie wilgoci, Pomiary wilgotności Ścian

WYKRYWANIE WYCIEKÓW WODY