informacje o procesie osuszania

informacje

Kiedy możemy rozpocząć proces osuszania zalanych powierzchni?

Proces osuszania można rozpocząć pod warunkiem, że przyczyna zalania jest trwale naprawiona. Są jednak wyjątki od wyżej wymienionej reguły. Dotyczy to sytuacji kiedy możliwa naprawa jest odroczona w czasie bądź znalezienie przyczyny jest niezwykle trudne i czasochłonne. W takim przypadku powinno się rozpocząć proces osuszania, aby zatrzymać powiększanie się obszaru zalania.
W przypadku kiedy to ubezpieczyciel pokrywa koszty, termin rozpoczęcia procesu osuszania ustala zamawiający usługę, nie rzeczoznawca czy likwidator z towarzystwa ubezpieczeniowego.
Jakie warunki musi spełnić klient w celu osuszania zalanej powierzchni?

W celu usunięcia skutków zalania w całości konieczne jest udostępnienie zalanych powierzchni. Mowa tu o odsunięciu mebli/przedmiotów od ścian, demontażu szaf wnękowych( demontaż pleców), demontażu listew maskujących/przypodłogowych.

Jaki sprzęt wykorzystujemy do procesu osuszania?

Do procesu osuszania używamy specjalistycznego sprzętu, każdorazowo dobieranego indywidualnie do warunków i specyfikacji zalania. Nasz sprzęt osuszający posiada wszelkie zabezpieczenia przed wyrządzeniem dodatkowych szkód. Zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, termiczne, akustyczne, antywibracyjne. Urządzenia są ukierunkowane na pracę ciągłą w trybie bezobsługowym.

Ile trwa proces osuszania powierzchni ?

Czas trwania procesu osuszenia powierzchni jest ściśle związany z rodzajem i stopniem zawilgocenia. Różne materiały murowe mają specyficzne parametry adsorpcyjne, aby efektywnie je osuszać trzeba przeprowadzić wywiad materiałowy.

Kolejnym aspektem, który wpływa na czas osuszenia jest rodzaj farb i tynków jakie zostały użyte do wykończenia zalanych powierzchni. Jeśli zostały użyte farby hydrofobowe (lateksowe, ceramiczne itp. ) to przed przystąpieniem do osuszania trzeba je usunąć tylko tam gdzie wystąpiło zawilgocenie. Pod uwagę trzeba wziąć również grubość ścian, wylewki, dostępność zalanych powierzchni. Bardzo ważnym aspektem jest tryb pracy urządzeń i dostateczna ilość prądu do obsługi wymaganych urządzeń. W trybie ciągłym już po 7 dobach pracy urządzeń można stwierdzić spadek zawilgocenia ok. 50 %. Im niższa wartość zawilgocenia tym proces osuszania postępuje wolniej.

Jaki jest koszt osuszania ?

Koszt osuszania jest określany w zależności od wielkości zalanych powierzchni. Każdy kosztorys wstępny jest tworzony indywidualnie po oględzinach. Klient otrzymuje dokument drogą elektroniczną w ciągu 24 godzin od przeprowadzonych oględzin.

Klient posiadający ubezpieczenie jest zwolniony z płatności na zasadzie zgłoszonej szkody w trybie „bezgotówkowym”. Nie pobieramy zaliczek przed wykonaniem usług. Wstępna wycena osuszania na życzenie klienta jest podawana w trakcie oględzin.

Wniosek jest jeden : nie da się ramowo wycenić i określić czasu osuszania po zalaniu z uwagi na złożoność tego przedsięwzięcia. Jednakże dzięki doświadczeniu jakie zdobywamy na co dzień, potrafimy osuszyć niemal wszystko.

Po czym możemy poznać, że powierzchnie zostały osuszone?

Na koniec procesu osuszania wykonywane są pomiary końcowe przy użyciu wzorcowanych urządzeń pomiarowych. Wyniki tych pomiarów określają poziom wilgotności powierzchni. Wynik jest odczytywany z urządzenia i nanoszony na tabele pomiarów. Jeśli wartości odpowiadają wytycznym proces osuszania jest finalizowany.