Osuszanie Podposadzkowe

 

 

 

Na czym polega proces osuszania podposadzkowego?

Osuszanie podposadzkowe to nic innego jak pozbycie się wilgoci, która powstała w wyniku zalania i dostała się do warstw izolacyjnych mieszkania lub domu.

Oferujemy  kompleksowe i specjalistyczne usługi  osuszanie  stref izolacji  powstałych w wyniku zalania. Wykorzystujemy najnowsze metody i technologie stosowane w osuszaniach podposadzkowych do których należą: metoda nadciśnieniowa i podciśnieniowa. Przy zastosowaniu tych metod możemy uniknąć generalnego remontu mieszkania lub domu.

Metoda nadciśnieniowa polega na wprowadzeniu suchego powietrza do warstwy izolacji. Suche powietrze powoli pochłania wilgoć a następnie jest kierowane w  stronę różnorodnych szczelin.  Wydobyte powietrze jest przechwytywane przez osuszacz powietrzach powoduje ponowne obniżenie wilgotności powietrza. Natomiast metoda podciśnieniowa polega na odsysaniu wilgotnego powietrza ze strefy izolacji. Powstaje podciśnienie, które zostaje wyrównane przez agregat osuszaczu powietrza. W wyniku tego procesu powietrze zostaje filtrowane i osuszone.

Do osuszania podposadzkowego potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i wykonanie otworów/odwiertów w posadzce.  Żeby uniknąć wiercenia otworów nasza firma posiada unikalne technologię, które świetnie osuszają strefę izolacji bez konieczności niszczenia podłogi, lecz należy przy tym zaznaczyć, że nie w każdym mieszkaniu lub domu będzie można  zastosować w/w technologię.  Wybór zastosowania odpowiedniej  technologii  spoczywa na techniku, który odpowiednio dobiera sprzęt, rozstawienie urządzeń i decyduje w którym miejscu musi zostać dokonany odwiert  w Państwa mieszkaniu.

Powyższe metody są również wykorzystywane w przypadku osuszania dachów płaskich i tarasów, które potrafią przyjąć znacznie większą ilość wody. Lecz nasze wieloletnie doświadczenia, wiedza merytoryczna i kreatywne myślenie  pozwala nam podejmować coraz to nowe i głębsze wyzwania.

Nasz zespół profesjonalnie  osusza różnorodne budynki od piwnicy aż po dach, lecz czas osuszania jest ściśle uzależniony od stopnia zawilgoconych pomieszczeń. Cały proces osuszania po zalaniu jest stale kontrolowany i udokumentowany.

 

Czy osuszanie podposadzkowe jest konieczne?

Odpowiedź brzmi Tak.  Woda, która dostała się w warstwę izolacji sama nie wyschnie a w międzyczasie dochodzi do kapilarnego podciągania wody przez ściany. Wilgoć zawarta w materiałach budowlanych powoli przemieszcza się w górę.  Dlatego też potrzebny jest specjalistyczny sprzęt , który szybko usunie wilgoć znajdującą się w materiałach budowlanych.

 

Kiedy należy rozpocząć osuszanie podposadzkowe?

Czas rozpoczęcia procesu osuszania jest bardzo ważny – im szybciej tym lepiej.  Pozwoli to ograniczyć rozmiar szkody i zakres prac remontowych oraz ograniczyć rozwój pleśni i grzybów.  Jeżeli zaczynamy obserwować łuszczenie się farb, odpadanie listew przypodłogowych, mokre ściany  czy rozwój grzybów pleśniowych to mamy pewność, że woda zalegała zbyt długo w warstwie izolacji naszego mieszkania.

 

Co obejmuje usługa osuszania podposadzkowego?

 • Cykliczne pomiary wilgotności – przed, w trakcie i po zakończeniu procesu osuszania
 • Montaż i demontaż urządzeń osuszających
 • Stałe monitorowanie  procesu przebiegu osuszania
 • Pełną dokumentacje całego procesu osuszania
 • Stały kontakt z klientem 24/7

 

Zalety osuszania firmy Dry Service Group

 • Oferujemy szybkie i precyzyjne usuniecie szkody zadaniowej
 • Reagujemy natychmiast i przeprowadzamy bezpłatne oględziny i pomiary wilgotności
 • Nie pobieramy zaliczek i kaucji, rozliczenia bezgotówkowe
 • Wykwalifikowana kadra techniczna
 • Ogromna wiedza techniczna i merytoryczna
 • Stały kontakt z klientem 24/7
 • Sporządzamy pełną i profesjonalną dokumentację całego przebiegu procesu osuszania co jest istotne dla Towarzystwa Ubezpieczeniowego

W przypadku zalania Firma Dry Service Group oferuje szybkie rozpoczęcie procesu osuszania. Nie czekaj na powiększenie się szkody zadaniowej. Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu i posiadanej wiedzy technicznej. W celu dodatkowych informacji o procesie osuszania podposadzkowego serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz kontaktowy. Nasze usługi  kierujemy do osób prywatnych, firm i instytucji na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego

 

WhatsApp Image 2019 06 24 at 17.31.06 

 

 Dry Service Group - Osuszanie Podposadzkowe, Osuszanie Podłogi Warszawa i okolice